vajinismus tedavisi ankara nasıl yapılır

Vajinismus dolayısıyla ertelenmesi ve kaçınılması gereken müşterek problem haline dönüşen cinsellik, ilişkileri okunuşu içten etkiler.Bu sebeple tedavisi geciktirilmemelidir. Ülkemizdeki genişlik önemli eşeysel rahatsızlıkların başında gelen vajinismus, Türkiye’de 10 kadından 1’inde görülüyor. Cinselliğin yalnız tabu olması, seksüel terbiye verilmemesi, kulaktan dolma hatalı bilgiler, fiziksel sorunlar gibi çok sayıda sebep yüzünden ortaya çıkan vajinismus rahatsızlığı, çiftlerin evliliklerini birlikte tehlikeye sokabiliyor.

Vajinismus; kadının, eşi evet da eşeysel partneriyle ilişkide bulunmak istemesine rağmen, elinde olmayan sebepler yüzünden ağrı okunuşu acı endişesiyle ‘aşk kasları’ bayağı verilen pelvik kaide kaslarını kasarak ilişkiye pürüz olması ile oluşan, ruhsal kökenli tek seksüel görev bozukluğudur. bayan cinsî temas sırasında acı endişesi yüzünden kendisini koruma çabasıyla pelvik aya kaslarını orada ancak duvar varmışçasına kasarak ilişkiye mahzur olur. Vajinismus rahatsızlığının müteaddit tabii sebebi olduğuna, fakat altta yatan ruhsal sebeplerden işaret kötüsünün taciz ya da tecavüze maruz kalma olduğuna im ediyor.

KAS KASILMALARI SIRTA VURUYOR

Ülkemizde vajinismus görülme oranı 10 da 1’dir. Cinsel temas sırasında tepke şekilde gerçekleşen adale kasılmaları, vajina haricinde kalça, bel, karın, sırt ve ayrıca kadem parmaklarına denli yaygın bir şekilde görülebilir. bütün bu kasılmaların sebebi vücudun kendisini koruma görevlisi içgüdüsüne bağlıdır. Bilinçdışında geçmişten gelen cinsel bağ ile müteallik yerleşmiş bazen negatif düşünceler yüzünden kadın, münasebet sırasında eşine icazet veremeyebilir.

EVLİLİĞİ BİTİREBİLİYOR

Sevginin, çok birleşik ifadesi olan cinsel yaşamın bu şekilde sekteye uğraması, erkekte reddedilme duygusuyla öfkeye kızgınlığa okunuşu eşinden uzaklaşmaya uğur açabilirken, kadında utanç okunuşu suçluluk duygusuna illet olabilir. Sonuçta da çiftin ilişkisi günden güne bozulabilir. Ancak çok zatî sadece mevzu olan bu meseleyi çiftler utanç, suçluluk, yenilgi, öfke, rahatsızlık duygularıyla kimseyle paylaşamamakta, ailelerin okunuşu çevrelerin uşak konusunda print yapmaları sebebiyle eş jinekoloğa başvurmaktadırlar.

Ülkemizde eşeysel terapi ile uğraşan jinekolog sayısı az olduğu hakkında müteaddit başvuru hüsranla sonuçlanmakta, çiftlerin başarıya olan inancı devir geçtikçe azalmakta ve çözümlenebilir birleşik sorun olan vajinismus, içinden çıkılamayacak derecede büyümekte okunuşu evliliklerin bitmesiyle sonuçlanabilmektedir.

MASUMİYETİ KAYBETME KORKUSU patetik OLUYOR

Vajinismusun sebepleri, ruhsal okunuşu nadiren okunuşu maddeye tamamlanmak neredeyse ikiye ayrılabilir. seyrek fiziksel sebepler arasında vajinal ve vulvar enfeksiyonlar, yumurtalık kistleri, pelvik inflamatuar hastalıklar, endometriosis, sistit gibi hastalıklar sayılabilir.

Vajinismusun işaret seçenek görülen sebepleri ise ruhsal sebeplerdir. erdenlik zarının kutsal olması ve çocukluk çağından itibaren bakirlik zarını korumaya yönelik verilen eğitimler, söylemler, davranışlar, bazen kadınlarda masumiyeti kaybetmek istememe dolayısıyla vajinismus gelişmesine sebep olur.

Cinselliğin eş tabu olması, cinsî eğitim verilmemesi, kulaktan dolma hata cinsel bilgiler okunuşu vajinismus gelişmesinde hayli ehemmiyetli nedenlerdir. Ülkemizde hayvan) kızların çoğu bakirlik zarının patlayacağı, fazla fazla zaviye çekeceği, fazla fazla kanama olacağı, cinselliğin yalnızca erkekler uğruna olduğu, seksüel zevk duymanın ayıp, yasak, günah olduğu gibi yanılgı bilgilere sahiptir. Bu yanılgı bilgilere ilk geceyi başarı ile atlatıp kendini ispatlama isteği okunuşu eşlik etmektedir.

EN ACI SEBEPLERİ TACİZ okunuşu TECAVÜZ

Eşini sevmeme, cebren evlendirilme, ilişki okunuşu buraya tıklayın evlilik problemleri, eşe hakkında duyulan öfke, hamilelik korkusu, kontrolü kaybetme korkusu gibi nedenler de vajinismus nedenleri arasında sayılabilecek nedenlerdir.

Vajinismusun altta yatan sebeplerinden işaret acıları ise taciz evet da tecavüze maruz kalmadır. Bilinçdışına itilen bu travma, ileride vajinismus başta vuku bulmak gibi birçok psikolojik sorunlara niçin olur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *